FUTBOLOWY SWIAT

futbolowyswiat.pl

 
>>start

Mistrzostwa Świata 2022

Pewnie już jako mały chłopiec kopiąc piłkę na osiedlowym boisku, marzyłeś że zagrasz w reprezentacji naszego kraju lub innego sławnego klubu piłkarskiego, bo ktoś zauważy twoje umiejętności. Niestety tak się nie stało, a to za sprawą jednej z najważniejszych rzeczy która rządzi w naszych teraźniejszych czasach czyli pieniądza, a raczej jego braku. Działacz sportowy Sepp Blatter ogłaszając gospodarza przyszłych Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2022 roku nie spodziewał się wywołania takich dyskusji w tym temacie. Bowiem wybrany Katar, jest najmniejszym krajem, który będzie organizował mistrzostwa świata, ale za to najbogatszym i chyba tutaj leży cały szkopuł tej decyzji.

Dziennikarze uważają, że to właśnie pieniądze szejków przekonały wybierających do takiej decyzji. Oprócz Kataru kandydaturę zgłosiły też takie państwa jak Australia, Stany Zjednoczone, Japonia i Korea południowa. Jednak żadne z nich nie dostało nawet zbliżonej punktacji do Kataru.


Sposób głosowania:

Państwo Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Czwarta runda
Katar 11 10 11 14
Stany Zjednoczone 3 5 6 8
Korea Południowa 4 5 5 -
Japonia 3 2 - -
Australia 1 - - -


Niestety, ale nazwy klubów takich jak Lekhwiya czy też Al Shahaniya nie są znane i też mało cenione w świecie sportu. W ciągu prawie 48 lat istnienia ich rozgrywek AFC Champions League utytułowane Al-Sadd zdołało wygrać tylko dwa razy. Ich największymi osiągnięciami są dwa ćwierćfinały w Pucharze Azji – w 2000 i 2011, oraz zeszłoroczne zwycięstwo w Pucharze Zachodniej Azji. Do rozpoczęcia mundialu jest jeszcze 7 lat, więc do tego czasu Katarczycy mogą zainwestować w świeżych debiutantów piłkarskich i najlepszych trenerów. Jednak gdyby ten pomysł nie przyniósł efektów, faktem jest że dojdzie do wykupu piłkarzy. Na przykład taki Imoha Ezekiel stanie się niedługo własnością Kataru.

Ewidentnie widać tu, że nie sport jest atutem tego najbogatszego kraju na świecie, gdzie nie istnieją podatki, a właśnie pieniądze, dzięki którym mogli kupić sobie prawa do mistrzostw.

Kwestia sporną jest tez termin zawodów, bowiem powinny się one odbyć tradycyjnie latem,ale w tych miesiącach w katarze jest prawie 50 stopni. Jak już wiemy termin wstępnie został przesunięty na jesienno-zimowe miesiące i finały odbędą się w listopadzie i grudniu 2022 roku.
© COPYRIGHT 2015 ALL RIGHTS RESERVED futbolowyswiat.pl