FUTBOLOWY SWIAT

futbolowyswiat.pl

 
>>start

Newsy!

  • 29 marca 2015 Polacy rozegrali mecz w Dublinie i zremisowali z Irlandią 1:1 Bramkę dla reprezentacji Polski zdobył Sławomir Peszko. W samej końcówce meczu w doliczonych minutach gry po rzucie rożnym Shane Long wyrównał wynik. Mimo że spotkanie zakończyło się remisem, występ wychowanków Adama Nawałki w Dublinie jest chwalony. Stwierdzenie, że gospodarze mieli dużo szczęścia strzelając remisowa bramkę na koniec meczu jest tutaj bardzo trafne. Tym samym jednak bramka ta dała im szansę na awans na Euro 2016.
  • Kibice stworzyli taki klimat, że wydawało się że na trybunach jak i poza nimi, zielony kolor Irlandii równoważył się z naszymi biało-czerwonymi barwami. Okoliczności tego meczu wyjazdowego były naprawdę wyjątkowe i dawno już nie było takiej atmosfery, jaką stworzyli kibice obu klubów piłkarskich. Nawet słynne niegdyś race, które płonęły podczas meczu były tym razem naprawdę znikome.
  • Podczas meczy eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy pomiędzy Czarnogórą a Rosją w Podgoricy doszło do skandalicznego wybryku kibiców obu drużyn. Zaczęli oni się szarpać na trybunach, po czym na boisko spadły race. Jedna z nich niefortunnie poleciała wprost na rosyjskiego bramkarza trafiając go w głowę. Ranny Igor Akinfiejew trafił do szpitala z poparzeniami karku. Sędzia zakończył mecz po 70 min gry. Branko Brnovic trener Czarnogóry przeprosił rosyjskich piłkarzy za karygodne zachowanie kibiców.
  • Stadion Narodowy w Warszawie pozostaje przynajmniej do 2020r „domem” naszej Polskiej reprezentacji. PZPN podpisał z PL.2012+ kolejną umowę na wynajem obiektu. Cieszy nas to bardzo, ponieważ jest to jedyne miejsce gdzie na mecze gromadzi się aż 50 tys kibiców, którzy dopingują naszych sportowców najlepiej jak potrafią. Tworzone są też prestiżowe rozgrywki Pucharu Polski, których finał tej imprezy również będzie miał miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie. Emocji i podniosłych chwil będzie z pewnością wiele.
  • Afera jaka została wywołana przed niedzielnym meczem Irlandii z Polską w Dublinie to kompromitacja Kazimierza Grenia - prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Jak donoszą źródła, sprzedawał on nielegalnie bilety na to spotkanie. Greń zarzeka się, że nie handlował biletami, jednak znalazł się kibic który potwierdził, że to właśnie od niego kupił bilety gdy w niedzielę wybrał się na AVIVA Stadium, aby obejrzeć mecz kadry. Krzysztof Malis, bo o nim mowa, jest kibicem polskiej reprezentacji, mieszkającym w Irlandii. Liczył że kupi bilety koło stadionu i tak trafił na Grenia. Ceny biletów to 500 złotych i 600 złotych. Bilet zakupiony przez Malisa pochodził z puli Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.
© COPYRIGHT 2015 ALL RIGHTS RESERVED futbolowyswiat.pl